Улаштування водонепрониктної бетоної основи без додаткового застосування зовнішньої гідроізоляції сучасною будівельною технологією "білої вани".
Історія терміна «Біла ванна»
Розроблена в Німеччині в кінці 20 століття, теорія «білої ванни» дозволяє вести будівництво заглиблених об'єктів, резервуарів різного призначення та інших конструкцій, які постійно контактують з водою без додаткових витрат на гідроізоляцію. Основою теорії служить концепція про те, що високоміцний бетон є водонепроникним. Німецькими вченими дослідним шляхом було доведено, що при товщині стіни з високоміцного (клас В 35 і вище) водонепроникного бетону більше 20 см, через неї не проходить вода.
Умовно такий бетон ділиться по товщині на три зони:
1 зона - де враховується вплив знаходиться поруч води, ділиться на зовнішній ділянку напірної води (0-25 мм) і внутрішній ділянку капілярного просочування (до 70 мм). Взаємодія парової води з цементом призводить до суттєвого зменшення капілярної провідності.
2 зона - зона ядра - характеризується відсутністю транспорту води.
3 зона - внутрішня поверхня - утворює зону висихання (від 40 до 80 мм). Надлишок вологи на бетонному камені висихає, перетворюючись на частину внутрішнього
Зараз «білої ванній» називають будь-яку будівельну конструкцію, яка є водонепроникною без додаткового застосування зовнішньої гідроізоляції. Важливим параметром в цьому випадку є якість бетону і бетонування.
Спорудження «білої ванни» вимагає особливого підходу до якості зведення конструкцій, що включає, крім використання високоміцного водонепроникного бетону, його правильне укладання, ущільнення і кваліфікований догляд. Обов'язковою вимогою в даних конструкціях є висока якість улаштування деформаційних швів, робочих швів бетонування, вводів комунікацій, після опалубочних отворів, які теж повинні бути водонепроникними.
Дотримання цих вимог дозволяє отримати абсолютно водонепроникне спорудження, здатне десятки років працювати в умовах постійного підпору грунтових вод. У підземних паркінгах, підвалах, тунелях технологія «біла ванна» забезпечує запобігання потрапляння грунтових вод всередину приміщень. У резервуарах, басейнах, аеротенках та т.п.- вона запобігають витіканню рідини назовні.
В даній роботі (наведені світлини) для отримання водонепроникного бетону високої міцності, необхідного для «білої ванни» використана кристалоутворююча добавка для бетону з інгібіторами корозії BETOCRETE -CP-350-CI .
Для вирішення проблеми робочих швів бетонування при будівництві цивільних, промислових і гідротехнічних споруд застосовується набухаючий профіль INDU-FLEX-CJ13 , який забезпечує відмінну герметизацію конструкцій, збільшуючись в обсязі при контакті з вологою.